Jaka jest różnica między protezami stałymi i ruchomymi?

Zdrowy i piękny uśmiech wart jest wszystkich pieniędzy. Zaniedbanie naszych zębów może prowadzić nie tylko do pogorszenia ich stanu, ale również wpłynąć na ogólny stan zdrowia pacjenta.

Protetyka to dziedzina stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją zębów, przywracaniem utraconych funkcji narządu żucia oraz poprawą estetyki zębów. W skrócie: pomaga przywrócić utracony uśmiech i radość z jedzenia.

Przy wsparciu nowoczesnych technologii cyfrowych dajemy z siebie wszystko, by każdy odwiedzający nas pacjent był w pełni usatysfakcjonowany. Do każdego pacjenta podchodzimy z szacunkiem i zaangażowaniem. Przekonał się o tym Pan Karol, który naszą klinikę odwiedził w lutym tego roku:

Pan doktor okazał się osobą, która podchodzi poważnie do pacjenta. Tłumaczy wszystko dokładnie, a najważniejsze - nie namawia na zabiegi, które w jego odczuciu nie są potrzebne.”

Każdy pacjent na pierwszej wizycie zostaje gruntowanie przebadany przez naszych fachowców. Następnie zostają przedstawione sposoby leczenia oraz kosztorys – pacjent wie o każdym kroku podejmowanym przez lekarza.

W zależności od stanu uzębienia pacjenta proponujemy rekonstrukcję zębów przy użyciu licówek, koron, mostów protetycznych lub protez ruchomych. Główna różnica między protezami stałymi, a ruchomymi zawarta jest już w nazwie. Korony, licówki i mosty zakładamy na stałe.

Kiedy pacjent decyduje się na protezę ruchomą powinien wiedzieć, że wiąże się to ze specjalnym rodzajem higieny. Dzisiaj jednak, akrylowe, ruchome protezy ustępują miejsca protezom na implantach.

Masz pytania? Zadzwoń do naszej kliniki i zasięgnij porady ekperta!