Licówki, korony, mosty – co to takiego i kiedy je stosujemy?

Protetyka to dziedzina stomatologii, która pomaga odtworzyć pierwotny stan zęba. Korony, mosty i licówki są narzędziami, które w rękach sprawnego i doświadczonego lekarza-protetyka przywracają piękny i zdrowy uśmiech.

Ukruszenie części zęba to najczęstsze sytuacje, z którymi przychodzą pacjenci. Jesteśmy w stanie przywrócić ząb do poprzedniego stanu przy pomocy zwykłej licówki. Jest to nic innego jak cienka warstwa materiału (porcelana lub kompozyt), którą lekarz cementuje na zdrowym zębie. Używamy jej również w przypadku dużego przebarwienia oraz stemy (czyli zbyt dużej przerwy między zębami). Dzięki licówkom nasi lekarze mogą dowolnie wyrównywać poziom zębów – VIP Dental zapewnia, że twój uśmiech będzie rodem z „Hollywood”.

W przypadkach, które wymagają szerszej rekonstrukcji zęba używamy koron i mostów protetycznych. Zaliczamy je do tzw. uzupełnień stałych. Korony protetyczne stosujemy dla pojedynczych zębów w sytuacjach, kiedy ząb jest bardzo zniszczony przez próchnicę lub złamany.

Natomiast mosty protetyczne pozwalają uzupełnić luki w łuku zębowym. Cementowanie licówek, koron, czy mostów jest zupełnie bezbolesne. Kiedy idzie o estetykę naszego uśmiechu są to narzędzia, które dają nieoceniony efekt przy małej ingerencji w jamie ustnej pacjenta.

Nasi lekarze-protetycy mają ponad dwudziestoletnie doświadczenie w przywracaniu pełnego i zdrowego uśmiechu. O ich skuteczności przekonał się kilka miesięcy temu Pan Mariusz:

„Z czystym sumieniem mogę polecić Klinikę Vip-Dental i Doktora Szymona Krystę. Pełen profesjonalizm, bardzo satysfakcjonujące efekty, przede mną kolejne wizyty, warto zainwestować w swoje zęby, szczególnie jak oddaje się je (zęby i pieniądze) w dobre ręce.”

Protetyka w wielu przypadkach jest kluczem do odzyskania zdrowych zębów i estetycznego, pełnego uśmiechu. Nie przeglądaj już internetu – na wszystkie pytania odpowiedzą nasi specjaliści.

Umów się na pierwsza wizytę. Odzyskaj swój uśmiech i pewność siebie!