System CEREC, system WAND – jak pomagają w leczeniu?

Dawno, dawno temu pacjenci musieli przesiadywać w gabinetach dentystycznych wiele, wiele godzin. Dzisiaj stomatologia rozwinęła się na tyle, że powstały odrębne jej dziedziny: implantologia, protetyka, ortodoncja.

Wraz z „boomem” technologicznym liczne sfery naszego życia zmieniły się nie do poznania. Ta sama rewolucja nie ominęła stomatologii.
Dzięki nowoczesnym technologiom cyfrowym długie godziny na fotelu dentystycznym to już przeszłość. Komputery pozwalają lekarzom skrócić proces leczenia do paru godzin bez konieczności poprawek czy męczących wizyt kontrolnych. Oczywiście pod warunkiem, że klinika inwestuje w takie technologie i posiada doświadczony, wyspecjalizowany personel. Tak jak nasza – VIP Dental

Systemy komputerowe takie jak CEREC pozwalają na opracowanie protetycznych uzupełnień zębowych w ciągu mniej niż 2 godzin! Czekanie na stworzenie licówki czy korony po kilkanaście dni to już przeszłość. Ponadto, możecie mieć pewność, że wasze uzupełnienie będzie wykonane ze szwajcarską precyzją.

System CEREC został stworzony przez dwóch uznanych stomatologów z Zurychu. Pierwsza rekonstrukcja protetyczna przy pomocy tego systemu została wykonana już w 1985 roku – od tej pory z tej możliwości skorzystało ponad 9 milionów pacjentów.

Leczenie z wykorzystaniem tego systemu wygląda tak:

1. Pacjent już na pierwszej wizycie przechodzi skanowanie jamy ustnej. Celem jest uzyskanie wirtualnego wycisku na podstawie, którego powstanie odbudowa protetyczna np. korona.
2. Lekarz-protetyk projektuje na pobranym wirtualnym wycisku dalsze etapy leczenia.
3. Z kostki porcelanowej powstaje praca protetyczna, która lekarz cementuje w odpowiednim miejscu w jamie ustnej pacjenta.

Technologia Wand służy do bezpiecznego, bezbolesnego podawania płynu znieczulającego przed zabiegami stomatologicznymi. Pozwala absolutnie zminimalizować lub całkowicie zlikwidować dwie główne przyczyny, które są źródłem bólu przy aplikacji znieczulenia. Wychodząc z naszej kliniki masz gwarancję 100% sprawności mimicznej – możesz normalnie mówić, uśmiechać się i jeść.

Zadzwoń do nas i umów się na pierwszą wizytę. Przekonaj się na własne oczy!

Zapraszamy!